Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2016

Ακρίτας Σωσάνδρας - Αστραπή Ζέρβης 1 - 0 (φωτο)

Ο Ακρίτας Σωσάνδρας ήταν ο νικητής του μεγάλου ντέρμπι του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας την ΕΠΣ Πέλλας του πρώτου ομίλου απέναντι στην Αστραπή Ζέρβης.

Το παιχνίδι ήταν πολύ μέτριο ποιοτικά με τον Ακρίτα ελαφρός καλύτερο σε όλο τον αγώνα.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς φάσεις, όμως με την έναρξη της επανάληψης η ομάδας μας άνοιξε το σκορ με την χρυσή αλλαγή του προπονητή Χρήστου Δούμου, τον πρώτο σκόρερ του συλλόγου την φετινή χρονιά, Χρήστο Στούπη στο 52ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά.
Με αυτή την νίκη ο Ακρίτας είναι ένα βήμα από την άνοδο του αφού είναι πρώτος με 34 βαθμούς, 8(!) διαφορά από την δεύτερη ομάδα της Ζέρβης που έχει 26.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ακρίτας θα αντιμετωπίσει τον ουραγό της Βαθμολογίας Εθνικό Αριδαίας στο γήπεδο της Υδραίας το Σαββάτο στις 15:00.