Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2016

Ακρίτας Σωσάνδρας - Μακεδονικός Έδεσσας 3 - 1 (φωτο/βιντεο)

Την μαθηματική του άνοδο στην Α' Κατηγορίας της ΕΠΣ Πέλλας, εξασφάλισε και μαθηματικά ο Ακρίτας Σωσάνδρας, μετά την σημερινή του νίκη απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Μακεδονικού Έδεσσας με σκορ 3 - 1.
Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη την διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφερε στο ημίχρονο να κερδίζει με σκορ 2 - 0, μετά από γκολ του Τάσου Παρτσανάκη με καρφωτή κεφαλιά και του Χρήστου Αμπάρη με σουτ σε κενή εστία.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στην αγωνιστικό χώρο και μείωσαν σε 2 - 1 με γκολ του Καλλογιάνη. Μετά το γκολ η ομάδα μας ανέβασε ρυθμούς, έχασε μία-δύο ευκαιρίες και κατάφερε να φτάσει στο τελικό 3 - 1 με πέναλντι του Πέτρου Στούπη.
Μετά από αυτό το αποτέλεσμα και παρόλο που υπάρχουν άλλες τρεις αγωνιστικές, ο Ακρίτας Σωσάνδρας κατάφερε τον φετινό του στόχο, που ήταν η άνοδος στην παραπάνω κατηγόρια. Μπράβο σε όλους όσοι συνέβαλαν σε αυτή την επιτυχίας.