Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2016

Ακρίτας Σωσάνδρας - Ηρακλής Γαρεφείου 3 - 0 (φωτο)

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ακρίτας Σωσάνδρα στο τοπικό ντέρμπι με το Γαρέφι, αφού επικράτησε με 3 - 0.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και έτσι οι φιλοξενούμενοι έχασαν μια-δυο ευκαιρίες να προηγηθούν, τελικά μετά το 25' λεπτό οι παίκτες μας άρχισαν να βρίσουν ρυθμό και άνοιξαν το σκορ με τον Νίκο Νάνο στο 28' λεπτό. Το γκολ αυτό έδωσε φτερά στους ποδοσφαιριστές μας οι οποίοι 7 λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Γιώργο Καραγιαννιδη, με το 2 - 0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδας μας ήταν πολύ καλύτερη είχε δοκάρι στο 52' λεπτό με τον Γιώργο Καραγιαννίδη και πολλές ευκαιρίες με τον ίδιο παίκτη, αλλά και με τους Δόση, Μήντση και Γιάννη Στούπη για ακόμα ένα γκολ, το οποίο τελικός το πέτυχε ο Χρήστος Στούπης στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Ακρίτας Σωσάνδρας: Εμμανουηλίδης, Δόσης, Χρηστίδης(Μήντσης 45'), Τ. Παρτσανάκης, Κ. Σαπουντζής, Ζουλέκου, Ν. Παρτσανάκης, Γ. Στούπης, Νάνος, Κοτζαμανώλης(Χ. Στούπης68) και Καραγιαννίδης(Δούμος 77').