Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2017

Μ.Α. Όρμας - Ακρίτας Σωσάνδρας 1 - 0 (φωτο)

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας μέσα στην Όρμα με σκορ 1 - 0, αλλά παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας εκμεταλλευόμενη την ήττα της Αψάλου μέσα στην Ζέρβη.

Η ομάδα του Χρήστου Δούμου δεν μπήκε ποτέ στο παιχνίδι και έχασε δίκαια από τους γηπεδούχους με γκολ του Δημητρίου στο 47ο λεπτό. Αξίζει να αναφέρουμε πως η ομάδα της Όρμα τελείωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες λόγο των αποβολών του Σαμαρά στο 65ο λεπτό και του Μίτσαγκα στις καθυστερήσεις, τις οποίες δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί η ομάδα μας.

Ο πράσινος στρατός ήταν παρόν και στήριξε την ομάδα μας και τα 90 λεπτά, δίνοντας δυναμικόν παρών για άλλη μια φορά.

Ακρίτας Σωσάνδρας: Εμμανουηλίδης, Π. Στούπης, Τ. Παρτσανάκης, Ζουλέκου(Στούπης Χ. 75), Χρηστίδης, Γ. Στούπης(Καραγιαννίδης Χ. 45'), Δέλλιος, Νάνος, Κοτζαμανώλης(Ν. Παρτσανάκης 30'), Τσίκος, και Καραγιαννίδης Γ.