Κυριακή 2 Απριλίου 2017

Άρης Λουτρακίου - Ακρίτας Σωσάνδρας 1 - 3

Σημαντικό διπλό στην πορεία για τον τίτλο πήρε ο Ακρίτας μέσα στο Λουτράκι, με σκορ 1 - 3.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με γκολ του Αδραμανη στο 45ο λεπτό.

Οι παίκτες μας κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στο 67ο λεπτο με τον Νανο, ο οποίος αφου κοντρολαρε την μπαλα σκοραρε με κεφαλια, μετα απο πάσα του Νίκου Παρτσανακη.
Το 1-2 ήρθε στο 80ο λεπτό από τον Νίκο Νάνο και πάλι, ο όποιος μετά από πάσα του Τσίκου πλάσαρε προ κενής εστίας.
Το 1-3 διαμόρφωσε ο Δουμος με ξερό σουτ στο 86ο λεπτό μετά από κεφάλια πάσα του Νίκου Παρτσανακη. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ.

Η ομάδα μας συνεχίζει να βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 47 βαθμούς, έναν λιγότερο από το Ριζάρι που έχει 48 και τρεις λιγότερους από την Άψαλο που έχει 50.

Μένουν ακόμα 5 παιχνίδια για το τέλος του πρωταθλήματος, με την ομάδα μας αν πετύχει το απόλυτο θα είναι πρωταθλήτρια βάση του προγράμματος που ακολουθεί, αφού η Άψαλος έχει να παίξει με το Ριζάρι, αλλά και μέσα στην έδρα μας.

Ακρίτας Σωσάνδρας: Εμμανουηλίδης, Π. Στούπη (Ζουλέκου30'), Τ. Παρτσανάκης, Χρηστίδης, Παλτίδης, Ν. Παρτσανάκης, Γ. Στούπης (Δούμος 60'), Νάνος, Κοτζαμανώλης, Τσίκος και Γ. Καραγιαννίδης (Μήντσης 30'),