Κυριακή 23 Απριλίου 2017

Μακεδονικός Έδεσσας - Ακρίτας Σωσάνδρας 1 - 3 (ΦΩΤΟ)

Άλλη μια νίκη για τον Ακρίτα, άλλη μια κακή εμφάνιση πριν το μεγάλο ντέρμπι της επόμενης βδομάδας με την Άψαλο.

Η ομάδα μας πάλι "έχασε" 70 λεπτά παίζοντας πολύ άσχημα, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να βρίσκονται μπροστά στο σκορ μέχρι εκείνο το σημείο.
Στο 70' λεπτό ο Νάνος με κεφαλιά έκανε το 1 - 1 μετά από υπέροχη σέντρα του Ζουλέκου, στο 83 λεπτό ο Κοτζαμανώλης με κεφαλιά και πάλι έκανε το 1 - 2, μετά από συστημένη εκτέλεση φάουλ του Δούμου, ο οποίος Δούμος έγραψε το τελικά 1 - 3 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 90' λεπτό.

Η ομάδα μας πλέον βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 53 βαθμούς, έναν πίσω από την Άψαλο που αντιμετωπίζουμε την επόμενη αγωνιστική στο ντέρμπι πρωταθλήματος και δύο μπροστά από το Ριζάρι που έχει 51.

Ακρίτας Σωσάνδρας: Εμμανουηλίδης, Π. Στούπης, Ζουλέκου, Τ. Παρτσανάκης, Κοτζαμανώλης, Παλτίδης, Ν. Παρτσανάκης, Γ. Στούπης (Δούμος 45'), Νάνος, Τσίκος και Γ. Καραγιαννίδης (Χ. Στούπης 35')